Spider-Man: Poprzez Multiwersum toczy się w pięciu nowych wszechświatach

W tej kategorii użytkownicy dzielą się swoimi recenzjami i ocenami różnych filmów. Możesz przeczytać opinie innych osób i podzielić się swoją własną recenzją.
admin
Site Admin
Posty: 18
Rejestracja: pn maja 29, 2023 6:01 pm

Spider-Man: Poprzez Multiwersum toczy się w pięciu nowych wszechświatach

Post autor: admin »

Na każdym poziomie Spider-Man: Poprzez Multiwersum jawi się jako olśniewające dzieło, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę oszałamiające efekty wizualne. Świat Milesa Moralesa i jego wszechstronnych przyjaciół ze Spider-Manem wydawał się czymś zupełnie nowym dla widzów. Nie tylko wprowadzono subtelne ulepszenia elementów naszego własnego wszechświata, ale przedstawiono to wszystko z wyraźnymi komiksowymi teksturami i impresjonistycznymi skrętami, nadając filmowi wyrazistą i odważną tożsamość. Teraz, zważywszy na sukces tych eksperymentów, wszystko wkroczy w nową erę w kontynuacji Spider-Man: Poprzez Multiwersum, która podwaja te unikalne wybory i znacznie poszerza horyzonty.

"Zobowiązanie, jakie mamy wobec widzów, polega na dostarczeniu im czegoś, czego wcześniej nie widzieli" - powiedział scenarzysta i producent Christopher Miller w wywiadzie dla magazynu Empire, który jest ekskluzywnym na całym świecie fragmentem Spider-Man: Poprzez Multiwersum. I robią wszystko, aby dotrzymać tej obietnicy, tworząc kontynuację obejmującą pięć różnych wszechświatów. "Pierwszy film miał na celu wprowadzenie postaci do wymiaru, w którym istnieje Miles" - wyjaśnia Miller. "Chodzi o to, że Miles wyrusza w podróż do innych wymiarów".

Spider-Man: Poprzez Multiwersum
Spider-Man: Poprzez Multiwersum
Spider-Man Poprzez Multiwersum.jpg (93.8 KiB) Przejrzano 2276 razy

Spider-Man: Poprzez Multiwersum cały film dał nam krótkie spojrzenia na światy zamieszkiwane przez Petera B. Parkera, Spider-Mana Noira, Peni Parker i innych, kontynuacja poświęci realny czas na eksplorację tych zawrotnych wymiarów. "Każdy z tych światów jest konkretne" - mówi Joaquim Dos Santos, który reżyseruje razem z Kempem Powersem i Justinem K. Thompsonem. "W zasadzie stworzyliśmy pięć filmów w jednym". Jest Earth-65 z charakterystyczną paletą akwareli, inspirowane Indie Mumbattan (patrz ekskluzywne zdjęcie powyżej i okładka dla subskrybentów Empire), Nueva York, dom Spider-Mana 2099 Oscara Isaaca, znanego również jako Miguel O'Hara, punkowy New London zamieszkany przez Spider-Punka, czyli Daniela Kaluuyę, oraz tajemniczy piąty wymiar, który na razie jest trzymany w tajemnicy. "Będzie to trudne" - obiecuje scenarzysta i producent Phil Lord. "Oprawa wizualna będzie oszałamiająca".

To poczucie eskalacji ambicji filmu jest odzwierciedleniem samego Milesa Moralesa, granej przez Shameika Moore'a. "Mogę powiedzieć, że ta historia przewyższa pierwszą" - żartuje. "Jeśli poprzednio granicą było niebo, teraz niebo staje się podłogą. Stanęliśmy na nim i spoglądamy na Jowisza!" Czasami celowanie w Księżyc to po prostu za mało.

Spider-Man: Poprzez Multiwersum wchodzi do kin w Wielkiej Brytanii od 2 czerwca.
ODPOWIEDZ