Jennifer Lawrence powraca z filmem "Bez urazy" - Ostrym zwrotem w jej karierze!

W tej kategorii użytkownicy dzielą się swoimi recenzjami i ocenami różnych filmów. Możesz przeczytać opinie innych osób i podzielić się swoją własną recenzją.
admin
Site Admin
Posty: 18
Rejestracja: pn maja 29, 2023 6:01 pm

Jennifer Lawrence powraca z filmem "Bez urazy" - Ostrym zwrotem w jej karierze!

Post autor: admin »

Jennifer Lawrence powraca na wielką scenę filmową. Pomimo że jej najnowsze filmy, "Don't Look Up" z 2021 roku i ubiegłoroczne "Causeway", rywalizowały w sezonie nagród, jej najnowsza produkcja wydaje się być ostrym zwrotem w zupełnie innym kierunku. W "Bez urazy" laureatka Oscara wciela się w seksowną młodą kobietę, która potrzebuje dodatkowych pieniędzy i jest gotowa zrobić wszystko, aby zdobyć fortunę.

W debiutanckim zwiastunie filmu Bez urazy online widać, że Maddie (Lawrence) nie ma chwili wytchnienia. Już na samym początku widać, jak jej samochód jest holowany przez Ebona Moss-Bachracha, byłego romansu, który przestałby ją holować, gdyby tylko otrzymał od niej odpowiedź na SMS-a. Niestety, przystojny, nagły włoski chłopak wyskakuje z przodu samochodu Maddie, zanim ta zdąży flirtować, aby uratować swój samochód.

Bez urazy
Bez urazy
Bez-urazy.jpg (68.99 KiB) Przejrzano 2333 razy

Po utracie samochodu, wszystko, co zostało Maddie, to jej rodzimy dom, ale i to wkrótce ma dobiec końca. Pracowanie jako kierowca Ubera, TaskRabbit i DoorDash jest trudne bez samochodu, więc Maddie decyduje się na nową pracę. Dorywcze zatrudnienie w firmie ubezpieczeniowej lub technologicznej nie jest już dla niej opcją, chce zarabiać dużo pieniędzy. Zatem zostaje zatrudniona jako towarzyszka zamkniętego w sobie 19-letniego Percy'ego (grany przez Andrew Bartha Feldmana).

Nie chodzi o to, że Percy pragnie dziewczyny, ale naprawdę jej potrzebuje. Jego rodzice (Matthew Broderick i Laura Benanti) wynajmują Maddie na krótki romans z ich pruderyjnym synem, ponieważ są "zaniepokojeni" o jego kondycję. To prawdziwie dzikie naruszenie prywatności! (Nawet ja się oburzam.)

I tu zwiastun pogrąża się w kompletnym chaosie. Maddie próbuje nawiązać "naturalny" związek z Percym, ale on nie może się oprzeć myśli, że ona próbuje go porwać. Podczas gdy próbuje go podwieźć w podejrzanej, ogromnej furgonetce, Percy rozpyla na nią gaz pieprzowy. Możemy sobie tylko wyobrazić, że to koniec ich rozwijającego się flirtu. Niestety, Maddie musi spłacić kredyt hipoteczny.

Maddie bardzo się stara przekonać Percy'ego, ale jak mówi, "tego chłopca nie da się oszukać". Nie może powstrzymać się od wypicia jednego łyka mrożonej herbaty z Long Island. Nieszczęśliwie, zostaje przez nią zatruta. Na randki chodzi w pełnym garniturze. Biedny Percy potrzebuje lekcji związków, bo jest totalnym wrakiem. Ale tak się dzieje, gdy ma się nadopiekuńczych rodziców!

"Bez urazy" to główna zmiana tonu dla Lawrence, która dziesięć lat temu zdobyła Oscara za swoją rolę w komediowym dramacie "Silver Linings Playbook". To jej trzeci film (pozostałe dwa wspomniane wcześniej) w wielkim powrocie do Hollywood po "Red Sparrow" z 2018 roku. Jest to również jej pierwsza studialna komedia.

"Bez urazy" pojawi się w kinach 16 czerwca.
ODPOWIEDZ